Trenutno pregledavate Manchester City je s 4-1 postigao Bayern München i uspješno se plasirao u polufinale Lige prvaka.

20.travnja, u drugom kolu četvrtfinala UEFA Lige prvaka, Bayern München je kod kuće dočekao izazov Manchester Cityja. Manchester City 3-0 Bayern u prvom kolu, pa sve dok igra ne daje previše, Manchester City je odlučan u prolasku u polufinale. Nakon početka utakmice obje su strane brzo ulazile u stanje, da bi na kraju svaka osvojila po bod i izjednačila na 1-1. Manchester City je postigao 4-1 i Bayern München se plasirao u polufinale.

U 18. minuti Harland, kojeg je Pamecano sam srušio, dobio je crveni karton, ali je Pamecanu crveni karton poništen jer je Harland prvi bio u ofsajdu. U 35. minuti Haaland je dobio kazneni udarac, ali je propustio priliku za vodstvo. Prvi pogodak na utakmici dogodio se u 57. minuti. Harland je primio dodavanje od De Bruynea i zabio gol za vodstvo Manchester Cityja. Ujedno, ovo je bio 48. pogodak Harlanda u Manchester City dres 2023 ove sezone. U 80. minuti drugim pogotkom Kimmich je noćas izveo jedanaesterac i Bayern München je izjednačio rezultat, ali je ipak ostao u ukupnom bodovnom zaostatku i propustio prolazak.

Utakmica koja nije tako intenzivna, Manchester City nema neizvjesnosti za prolaz u polufinale i nalazi se pred Real Madridom. Ovo je treća uzastopna sezona za Manchester City da se plasira u polufinale Lige prvaka. Vrijedi spomenuti da je Manchester City prošle sezone u polufinalu eliminiran od Real Madrida. Ovaj put ponovno u susretu s Real Madridom, mogu li se glatko osvetiti? Nosimo jeftinom dres i veselimo se ovoj divnoj utakmici!