Trenutno pregledavate Hrvatska se kvalificirala za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022

Hrvatska se kvalificirala za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru 2022

Luka Modrić, koji je nosio Hrvatska dres 2022, imao je uspješnu svjetsku nogometnu karijeru. Vodio je hrvatsku vrstu do pobjede nad Marokom 2-1 u trećem i četvrtom finalu Svjetskog prvenstva u Kataru i osvojio treće mjesto.

U 7. minuti Mayer je iz slobodnog udarca ubacio u šesnaesterac, Perišić je letio glavom, Gwadiol glavom iz sredine, Hrvatska 1-0 Maroko! U 9. minuti Ziyech je iz slobodnog udarca s lijeve strane promiješao u šesnaesterac, Mayer je pogriješio u izbijanju, Dari je glavom ubacio pred gol i izjednačio Maroko 1-1 Hrvatska! U 42. minuti Gwadiol je ubacio loptu, a lopta je pogodila daljnju vratnicu i odbila se u gol, Hrvatska 2-1 Maroko! Na kraju prvog poluvremena Hrvatska 2-1 Maroko! U drugom poluvremenu više nije bilo pogodaka u duplom servisu i utakmica je završila rezultatom 2-1 Maroko.

Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. otišla korak dalje i osvojila viceprvak te osvježila najbolji rezultat u momčadskoj povijesti. Kao glavna figura hrvatske momčadi, Modrić, koji je nosio dječji dresovi, osvojio je i Zlatnu loptu Svjetskog prvenstva. Ali to bi moglo biti posljednje Svjetsko prvenstvo za Modrića, koji je dao sve od sebe svakoj momčadi s kojom je igrao u karijeri sa strašću i odanošću. Hoće li nastaviti galopirati zelenilom koje voli, sve ovisi o njemu samom.