Trenutno pregledavate Hrvatska je pobijedila Japan rezultatom 4-2 na jedanaesterce

Hrvatska je pobijedila Japan rezultatom 4-2 na jedanaesterce

U 1/8 finala Svjetskog prvenstva hrvatska reprezentacija je u sudačkoj nadoknadi svladala Japan sa 4-2 u sudačkoj nadoknadi. U prvom poluvremenu za japansku momčad gol u drugom poluvremenu postigli su Daran Maeda i Perišić u Hrvatska dres 2022. Japan 1-1 u regularnom vremenu Hrvatska, dvije strane su ušle u produžetke. Nijedna strana nije postigla gol u produžecima, a igra će se na jedanaesterce.

Penale Takumi Minamino, Kaoru Misaki i Maya Yoshida jedan za drugim obranio je Livaković u nogometni dresovi 2022. Japan je na kraju izgubio 1-3 od Hrvatske u sudačkoj nadoknadi, a Hrvatska je uspješno prošla u četvrtfinale. Livaković je obranio 3 jedanaesterca i pomogao momčadi eliminirati Japan. Hrvatska je na dva uzastopna Svjetska prvenstva ušla u četvrtfinale.

U prošlosti su se susreli 3 puta i ostvarili 1 pobjedu, 1 remi i 1 poraz, pri čemu su bili niža ruka. Među njima, u utakmicama skupina Svjetskog prvenstva 1998. i 2006. Japan je protiv Hrvatske odigrao 0-1 odnosno 0-0. Japanci su 1997. samo u prijateljskoj utakmici svladali Hrvatsku s 4-3. Naravno, vrijeme tih utakmica relativno je dugo.