Trenutno pregledavate Svjetske pripremne utakmice-Martial izjednačuje Francusku 1-1, Ukrajina nastavlja voditi

U petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu za Europsko prvenstvo 2022., skupina D, počela je fokusirana utakmica. Francuska je remizirala 1: 1 s Ukrajinom, Shaparenko je zabio, a Martial izjednačio. Francuska je i dalje vodila čak i nakon izjednačenja. nogometni dres

Ovo je 12. put da se sastaju dvije momčadi. Francuska je imala 6 pobjeda, 4 remija i 1 poraz. Rotiraju se Dubois, Zuma, Koman, Chiwameni, Rabiot i Martial.

U 44. minuti Pogba je izveo ravno dodavanje, a Martial je s ruba kaznenog prostora pogodio niski udarac, a spasio ga je Piatov koji je napao. Ovo je bila najugroženija ofenziva Francuske u prvom poluvremenu. Ukrajina je odmah izašla s mrtve točke, Zuma je jedva blokirao protivnički ubačaj, a Shaparenko je s ruba luka pucao u gornji desni kut.

Francuska je izjednačila u 50. minuti, Koeman je ubacio s desne strane, Rabiotov udarac glavom iz malog kaznenog prostora blokiran je i odbijen, Martial udarac iz neposredne blizine blokirao je Piatov i prešao gol-crtu, 1- 1. Ovo mu je prvi reprezentativni gol od 2016. godine.

Griezman je taktički ubacio iz kuta s desne strane, a Zumin udarac glavom s ruba kaznenog prostora bio je nešto viši. Benzema je uzvratio udarac, a Diaby je niskim udarcem pogodio lijevu vratnicu ispred malog kaznenog prostora.

Francuska (4-3-3): 1-Lori; 2-Dubois, 15-Zuma, 3-Gimpembe, 18-Digne; 20-Coman (64 ‘, 11-Diaby), 14-Chiwameni (83’, 17- Wellerov dijagram), 6-Pogba, 13-Rabiot; 9-Martial (64 ‘, 19-Benzema), Rezman sa 7 kvadrata