Trenutno pregledavate Dembele postiže jedini gol na utakmici i pomaže Barceloni da pobijedi

Dembele postiže jedini gol na utakmici i pomaže Barceloni da pobijedi

U 16. kolu La Lige u sezoni 22/23 Barcelona je na gostovanju pobijedila Atletico Madrid rezultatom 1-0 te vodi na ljestvici s 3 boda prednosti. Jedini pogodak postigao je Dembele u Barcelona Domaći Nogometni Dres 2022. Araujo je prije kraja blokirao neizostavni pogodak Griezmanna. Isključeni su Ferran Torres i Savage.

U ovom kolu žestoke borbe protiv Atletico Madrida, Barcelona je također pokazala vrlo dobro stanje. U 22. minuti Pedri se probio u kazneni prostor s loptom i dao loptu Garveyu u sredinu. Potonji je zakucao preko desne strane. Dembele je uzeo loptu i pucao nisko u lijevi donji kut gola. U sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena igrač Barcelone Ferran Torres i igrač Atletico Madrida Savage sukobili su se nakon tučnjave, a sudac ih je isključio crvenim kartonima.

Nakon ove pobjede, Barcelona je nastavila biti na vrhu ljestvice La Lige s 13 pobjeda, 2 remija i 1 porazom s 41 bodom, 3 boda ispred drugoplasiranog Real Madrida. Atletico Madrid ima 27 bodova i pao je na peto mjesto na ljestvici. Nakon 16 kola, Barcelona je ove sezone u La Ligi primila samo 6 golova. Trenutno su momčad s najmanje primljenih golova u pet najvećih liga. Vratar ter Stegen, koji je nosio dresovi za nogomet, u 15 nastupa nije primio niti 12 golova, više nego u ligi prošle sezone, kada je u 35 nastupa zadržao 11 golova.