Trenutno pregledavate Arsenal je pobijedio Tottenham i osvojio bodove u Premier ligi

Arsenal je pobijedio Tottenham i osvojio bodove u Premier ligi

U posljednjoj utakmici 20. kola engleske Premier lige 2022-23, Tottenham će odmjeriti snage s Arsenalom na Tottenham Stadiumu. Tottenham je izgubio 2:0 od Arsenala, Hugo Lloris je pospremio loptu u vlastiti gol i doveo Tottenham u zaostatak, a onda je Odegaard u Dres Arsenal 2023 pogodio. Osim toga, Arsenal je nakon 9 godina još jednom porazio Tottenham kod kuće i u gostima u prvenstvu, čime je ujedno prekinuo niz od tri poraza od Tottenhama u Premier ligi i izbjegao četiri uzastopne gostujuće pobjede od 21. stoljeća.

U 14. minuti Thomas je u dresovi za nogomet napravio dugi pas iz zaleđa i pronašao Saku na desnoj strani prednjeg polja. Ovaj je odnio loptu do donje linije i prešao sredinu. Lopta je ubačena u vlastiti gol, a Arsenal je vodio Tottenham 1-0. U 36. minuti Saka je ubacio s desne strane čelnog igrališta. Nečuvani Odegaard primio je loptu i pokušao još jedan udarac iz daljine. Lopta se otkotrljala u donji desni kut gola. Arsenal je vodio Tottenham 2-0.

Nakon ove utakmice Arsenal je nastavio voditi na ljestvici Premier lige s prednošću od 8 bodova. Ovo je najveća prednost Arsenala kao lidera lige od osvajanja prvenstva s prednošću od 11 bodova u sezoni 2003-04. Arsenal ima učinak od 15 pobjeda, 2 remija i 1 poraz u 18 kola lige ove sezone. Trenutno ima 47 bodova, što je najveći rezultat u povijesti momčadi za isto razdoblje.