3 puta u 5 godina za preokret u Ligi prvaka! Pariz je još uvijek daleko od europske aristokracije

Real Madrid je u drugom kolu 1/8 finala Lige prvaka na svom terenu pobijedio Pariz rezultatom 3-1 i napravio veliki preokret.

U prvom kolu Real Madrid je u gostima izgubio 0-1. U drugom kolu Real Madrid dres je trebao preokrenuti.

Međutim, situacija je bila vrlo nepovoljna za Real Madrid. Mbappe je u prvom poluvremenu dva puta razbio vrata Real Madrida, a jedan od pogodaka bio je valjan. Real Madrid je u ovoj utakmici zaostao 0-1, a ukupni zaostatak 0-2. U drugom poluvremenu Mbappe je ponovno razbio vrata Real Madrida, ali pogodak je ipak bio nevažeći.

Taman kada mnogi nisu bili optimistični u pogledu Real Madrida, Benzema je u 61. minuti zgrabio priliku Donnarumme i pomogao Real Madridu da izjednači rezultat.

U 76. minuti Modrić je ukrao Neymara, potom sudjelovao u golu i asistirao Benzemi za 2-1, Real Madrid je izjednačio ukupan rezultat.

U 78. minuti Marquinhos je pogriješio u izbijanju, a Benzema, koji se nadovezao, prvi put je s ruba kaznenog prostora zabio u donji desni kut. Real Madrid je u ovoj utakmici svladao Pariz sa 3-1, a ukupan rezultat bio je 3-2 za veliki preokret.

Pariz je tri puta preokrenuo u Ligi prvaka u posljednjih pet godina. U 1/8 finala sezone 2016-17, Pariz je u prvom kolu pobijedio Barcelonu sa 4-0, ali je u drugom kolu izgubio 1-6. U 1/8 finala sezone 2018-19, Paris je u gostima pobijedio Manchester United rezultatom 2-0, ali se vratio kući, ali je izgubio 1-3 i ispao. Sada je Pariz preokrenut od Real Madrida u 1/8 finala Lige prvaka.